içinde ,

İstanbul’da Blockchain Rüzgarı

Avrasya Blockchain Zirvesi
Son zamanlarda Türkiye’de blockchain ve kripto paralara yönelik önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Geçtiğimiz hafta İstanbul’da gerçekleştirilen Avrasya Blockchain Zirvesinde insanlara blockchain heyecanı yaşatacak aynı zamanda bizlere gurur verecek önemli konulara şahit olduk.
Emin Gün Sirer, Meltem Demirörs gibi değerlerimizin heyecanla dinlendiği zirvede, TÜBİTAK’tan uzman kişiler, bir çok üniversiteden değerli akademisyenler, geleceğimizin gururu olan gençlerin kendilerini anlatma çabaları, global anlamda adını duyuran Türk blockchain projeleri , kripto paralarda önemli hizmetlerle insanımızı aydınlatan medya platformları ve saymadığım bir çok katılımcı zirvenin heyecana dönüşmesini sağladı.
Şahsım olarak en çok gurur duyduğum gelişme, MesChain projemize hem akademik düzeyde hem medya alanında ilgili arkadaşların hem de bir çok katılımcının gösterdiği ilgi oldu. Türk insanının başarıyı hak ettiğini belirten ve MesChain projesine desteklerini ifade eden bir çok kişi bizleri gururlandırdı.
MesChain CEO’su Mustafa Helvacı mevcut MES ürününü uygulamalı göstererek Blockchain projeleri içinde ürünü hazır şekilde piyasada yer edinmenin farkını gösterdi.

Meschaine ilgi büyüktü

İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde değerli bir Profesör’ümüz bizlere konferans imkanı başta olmak üzere her türlü desteği sağlayabileceğini ifade ettiler. Bunun için kendilerine teşekkür ediyorum.
Endüstri 4.0 başta olmak üzere üretimin her alanında vazgeçilmez olan Üretim Yürütme Sistemleri olarak bilinen MES bilgi sistemlerini blockchain ile tanıştırmayı amaçlayan MesChain projemiz ve dijital ödeme seçeneği sunacak olan MES token ile iddialı bir şekilde ilerlerken Blockchain zirvesindeki ilginin büyük olması tüm arkadaşlarımıza ayrı bir motivasyon kazandırdı.
Umut verici bir diğer özellik ise sadece yerelde değil global anlamda da Kore yatırım gruplarının ilgisiydi. Seedvc Vendor Capital olarak bilinen ve Meschain projemizle partnerlik anlaşması yapan Seed takımı ile çok samimi bir ortam oluştu. Zirveden hemen sonra yine Koreli Bitrolounge yatırım ve danışmanlık grubunun partnerlik anlaşması ayrı bir başarı oldu.

Blockchain zirvesindeki görüşmelerimizde önem verdiğimiz noktalardan biri ise, yeni bir teknolojinin ülkemizde daha hızlı ilerlemesi adına ortak bir platform oluşturulmasıydı. Hemen hemen herkesin ortak düşündüğü bir gerçek, ortak çalışma alanlarının oluşturulmasıydı.
Bir önceki yazımda Blockchain ve kripto paraların potansiyelinden bahsetmiştim. Yakın zamandaki Blokchain Zirvesinin bu derece yankı uyandırması önümüzdeki fırsatların büyüklüğünü göz önüne sermiş oldu.

Sonuç olarak şunu söyleyebilirim ki insanımızın içindeki azim ve başarma duygusu destek veren gücüyle çok daha iyi yerlere gelecektir.

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

Marka Yönetim Süreci

Kendine Yüklenme