içinde ,

Güzellik Hizmetlerini Eve ve Ofise Getiren Platform

‘Hız’ kelimesi İstanbul’un dışında yaşayanlar için belirli bir zaman dilimini nitelerken, zaman içinde İstanbul için bu kelime hayatın ta kendisini nitelemeye başlamış. Şehirde onun hızına uyum sağlayamayan sektörler, firmalar, kişiler ve ilişkiler ya göç etmiş ya da hayata veda etmişler. Evrilerek şehrin hızına yetişenlerse hayatta kalmayı başarmışlar. Yemeksepeti(yemek), biTaksi(ulaşım), Getir, Sahibinden.com(barınma) gibi günümüz kahramanları, temel ihtiyaçlara teknoloji ile hızlı veya kolay  ulaşımı sağlamışlar.

Peki, sizce de bu hikayede büyük bir eksik yok mu? Elbette var. O da kadınların yılda ortalama 8 günlerini ayırdıkları kişisel bakım hizmetleri! Ülkemizdeki şehirli bir kadın, her ay ortalama 8 farklı güzellik hizmetinden 13 defa yararlanıyor. Bu hizmetlere ulaşmak için yolda geçirilen süre ise, kadınların güzellik salonları veya kuaförlerde geçirdiği süre ile aynı süreye denk geliyor. Güzellik salonları ve kuaförlerde vakit geçirerek sosyalleşmeyi seven birçok müşteri olsa da, özellikle İstanbul gibi trafiğin ve iş hayatının yoğun olduğu şehirlerde bir çok kadın için düzenli olarak güzellik merkezlerine gitmek keyifli olmayabiliyor. Özellikle hamile, çocuklu, hasta, yaşlı veya yorgun kişiler için bakımlı kalmak kolay değil. Bu durum da, büyük şehir hayatının yoğunluğu nedeniyle güzellik hizmetlerine ulaşmak ya da vakit ayırmakta zorlanan kişiler için  yeni bir startup projesi Melo, kişisel bakım ve güzellik hizmetlerine ihtiyacı olan müşterilerin, bu hizmetleri evleri, ofisleri veya otellerinde hızlı ve konforlu bir şekilde almasını sağlıyor.

Platformda mesleklerinde en az 3 yıl deneyimli ve başarılı 200’den fazla güzellik uzmanı yer alıyor. Kullanıcılar rezervasyon paketine, platformda yer alan 50’den fazla kişisel bakım hizmeti arasından ihtiyacı olanları ekliyor, bu hizmetleri nerede ve ne zaman almak istediklerini seçiyorlar. Kullanıcılar uygun uzmanları seçiyor ve uygun güzellik uzmanlarının çalışmalarını, fiyatlarını, müşteri yorumlarını ve puanlarını inceleyerek hızlı bir şekilde istek göndermesini sağlıyor. Böylece bir fiyat teklifi beklememelerine gerek kalmadan, bir yemek siparişi vermek kadar kısa ve kolay bir şekilde, güzellik hizmetleri için de online randevu alabiliyor ve ödeme yapabiliyorlar. Aynı zamanda kullanıcılar, her randevuda kozmetik ürün kazanmaya şansı yakalıyor ve yeni markalar ile tanıştırılıyorlar.  

Platforma MeloKnows.com veya android için https://meloknows.com/app-market.php mobil uygulaması üzerinden ulaşılabiliyor.

Ne düşünüyorsun?

Çevresel Sürdürülebilirliğin Çalışma Ortamlarına Uyarlanması için Basit Öneriler

Girişimciliğe Girişte Zorluklar