Women raise their hands to ask for blessing from God.
içinde ,

Sezgilerimizle İlgili Bilmemiz Gereken 8 Gerçek

Sezgi, yaptığınız şeylerin yanlış ya da doğru olduğunu içgüdüsel olarak her bildiğinizde içinizde hissettiğiniz şeydir. Aynı zamanda, başka bir kişinin yüzünde nezaket veya korku hissedebildiğiniz bir an da olabilir. O anda neden böyle hissettiğiniz hakkında hiçbir fikriniz yoktur. Bu bir önseziden başka bir şey değildir.

Bu muhtemelen sezgi dediğiniz bir şeydir ve sezginizi dinlemek hayatınızı değiştirebilecek bir potansiyel yaratabilir.

Uzun süre önce bilim, sezgiyi yalnızca sözde bir bilim olarak görürdü, ancak günümüzde araştırmacılar sezgiyle ilgili 8 gerçeği keşfettiğinde nihayet bilim de sezgileri önemsemeye başladı:

1. Pratik Yapmak Sezgiyi Geliştirmeye Yardımcı Olabilir

Hayatınızda her alanda iyi içgüdülere sahip olmak için çok fazla pratik yapmanız gerekir. Ancak, her alan iyi bir sezgiye uygun değildir. Ayrıca, bir alanda iyi sezgi duymak, diğerinde de her zaman iyi bir sezgiyi sağlamaz. Tüm alanları daha iyi hale getirmek için sezginizi düzenli olarak geliştirmeniz gerekir.

2. Sezgiye Çok Fazla Odaklanmamak Onu Oldukça Verimli Hale Getirir

Bazı araştırmalar, sezginin duygu yansıtmasına kıyasla sadece daha hızlı olmadığını, aynı zamanda daha doğru olduğunu da ortaya koydu. Bununla birlikte, sezgi hakkında aşırı düşünmek verimliliğini azaltacaktır. Akıl ve içgüdülerinizin birlikte çalışmasına izin verin. 

3. Sezgi Duyuları; İçgörü

Sezginin içgörü ile yakın bir bağlantısı vardır. Bu iki terim genellikle birbirinin yerine kullanılır ancak özünde farklıdırlar. Sezgi tamamen deneyiminizi nasıl kullandığınızla ilgilidir, böylece içgörü zaten bildiklerinizden yararlanıp bunları değiştirirken nasıl hareket edeceğinizin farkında olmanızı sağlar.

4. Ahlaki Sezgileri Yönlendirmek Kolaydır

Ahlaki sezgiler hem değerli hem de kaçınılmazdır, ancak aynı zamanda toplumun mevcut sorunlarının çoğunun arkasındaki suçlulardır. O anda ansızın gelen fiziksel tepkileriniz, kötü olarak etiketlediğiniz rakiplerinizle rasyonel bir şekilde tartışmanızı engelleyebilir.

5. Bazı İnsanların Sezgisi Diğerlerinden Daha İyidir

Hepimiz, bireylerin bireysel olarak büyük farklılıklar gösterdiğini biliyoruz. Bu nedenle, yalnızca diğerlerine kıyasla daha sezgisel olan insanlar olduğu anlaşılır.

6. Stres Sezgiye İyi Gelir Ama Üzüntü Değil

Seçeneklerinizi tartmak için hiç zamanınızın olmadığı korkunç durumlarda, muhtemelen sahip olduğunuz ilk içgüdüyü takip ediyorsunuz. Stresin ortasında sezgi sizi tutumlu ve hızlı reflekslere itecektir. Bu, gerçekten tehlikede olduğunuzda işe yarar.

7. İnsanların Sezgisel İnançlara Derin Bağlılıkları Vardır

Sezgi geldiği anda, çoğu insan içerdiği tüm tehlikelere rağmen ona yapışır. Sezgi, her türlü sosyal ve bilişsel önyargıya neden olabilir.

8. İnsanların İnternette Yazdıklarını Okumak Onlar Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinmenizi Sağlar

İnsanlar başkaları hakkında güçlü sezgilere sahip olma eğilimindedir. Onların online platformlarda yazdıklarını okumak, temel olarak size kim oldukları ve kişiliklerinin nasıl olduğu hakkında bir fikir verir.

Umarım sezgiyle ilgili bu 8 gerçek, onun gücünden ve tüm potansiyelinden yararlanmanıza yardımcı olur.

Sağlıklı günler dilerim. 

Ne düşünüyorsun?

Aşk Tehlikeli Bir Şey Olabilir Mi ?

Algı En Önemli Gerçekliktir.