içinde , ,

Istanbul Blockchain Women

İstanbul Blockchain Women, kadınlara teknoloji ve blockchain özelinde pozitif ayrımcılık sağlayacak sosyal sorumluluk projeleri üretmek ve bu projeler sayesinde bilişim sektöründe kadın istihdamını artırarak kadınların üretim ekonomisinde daha çok yer almasını sağlamak amacıyla 2018 Temmuz ayında kuruldu, 2020 Eylül ayında da resmen dernek oldu.

Sivil toplum örgütleri, üniversiteler ve ticari kurumların da desteği ve işbirliği ile mümkün olan her mecrada, ekosistemdeki kadın sayısı azlığına dikkat çekerek, toplumda bu konuda farkındalık ve hassasiyet yaratmak için çalışmalarda bulunmaktadır.

Yaptığı güzel çalışmalarla birlikte ekosistemde yer edinen İstanbul Blockchain Women blockchain 101 ve sektörel workshoplar vermekte, topluluk içinde oluşturduğu farklı çalışma grupları ile çeşitli kollardan faaliyetlerine devam etmektedir. Pandemi döneminde de workshoplarını çevrimiçi modele taşıyarak; YouTube kanalı üzerinden çalışmalarına devam etmektedir.

Sözü geçen çalışmaları yaparken blockchain ekosistemindeki kadın varlığını desteklemek amacıyla sürekli yardımlaşma ilkesini benimsemiş olan topluluk katılımcılarının, sosyal iletişim grupları ve düzenli gerçekleştirdiği buluşmalar sayesinde birbirini tanımasını da sağlamaktadır. 

Kurucular Ebru Güven ve  Başak Burcu Yiğit. Ana ekip üyeleri Yasemin Cırt, Yağmur Yıldız, Senem Dilli, Ayşe Anaeli ve Rüveyda Nur Demir’den oluşan Istanbul Blockchain Women’ın arkasında onları destekleyen çok güçlü kadınlar bulunuyor. 

Website ———- https://istanbulblockchainwomen.org

Twitter ———— https://www.twitter.com/istbcw

Instagram ——- https://www.instagram.com/istanbulblo…

YouTube ———- https://www.youtube.com/istanbulblock…

LinkedIn ——- https://www.linkedin.com/company/ista…

Adres—– https://just-work.com/

Ne düşünüyorsun?

Masal Şehri’nin Devam Eden Büyüsü

Devletlerden Dijital Para Adımları | Beste Naz Süllü & Kutay Korap