içinde ,

Blockchain ile hayatınız değişebilir.

Yeni iş arayışında olan, mevcut işini değiştirmek isteyen ya da ek gelir düşünen  bir çok insanın internet üzerinden ilk sorgulattığı  şey ‘Yeni  iş fikirleri ‘ olmaktadır. Fakat sorgulama yapan kişiler hemen hemen her sorgulamada aynı sonuçlarla karşılaşmaktalar. Ya önemini kaybetmiş ya da ek iş seviyesinde küçük kazanç imkanları sunan fikirler yer almaktadır.

 Bu yazıda ise son yıllarda teknolojik ve finansal alanda ciddi önem kazanan Blockchain sistemi ile kripto paralar üzerine bilgiler vermeye çalışacağım.

Kripto para sektörü çok kapsamlı olup insanlara bir çok yeni iş imkanı sunmaktadır. Bu iş alanları sahip olunan yeteneklere göre ciddi potansiyeller içermenin yanında, başka bir işe ihtiyaç duymayacağınız derecede kazanç sağlayabileceğiniz bir sektör haline geldi.

Öncelikle hayatınızı değiştirecek derecede kazancı yüksek olan iş planlarından bahsedeceğim.  

Bitcoin’in 2009’dan günümüze kadar inanılmaz yükselişleri,  yeni iş fikirleri arayışında olan binlerce insanı harekete geçirmiş ve alternatif Bitcoin arayışına itmiştir. Ethereum, Ripple, Litcoin, Stellar,Neo gibi onlarca proje mimarlarının ve yatırımcılarının hayatını değiştirmiştir. Zaman içerisinde alternatif kripto paraların kazancını gören binlerce kişi projeleri ile bu sektörde yer almıştır.

Türk insanı olarak, kripto para yatırımında önde gelen ülkeler arasında yer almamıza rağmen maalesef bir çok alanda olduğu gibi bu alanda da ancak 10 yıl sonra bu fırsatı değerlendirmeye başladık. Son zamanlarda BTCTürk, Paribu gibi dijital para borsaları global anlamda kendisini göstermişken onları yerel projeler takip etmiştir. Yakın zamanda gerçekleşen iki kripto para projesi Türk’lerin de başarabileceği algısını oluşturmuştur.

1- TrueFeedBack (TFB) – Blockchain destekli anket ve ödül platformu

2-   MesChain (MES) – Endüstriyel üretimde MES hizmetleri, Blockchain çözümleri ve dijital ödeme seçenekleri

Peki biz ne yapabiliriz sorusunun cevabına gelirsek, Bir soruna çözüm bulan ya da kullanışlı bir ürün geliştirebilen kişi veya kişiler Blockchain projesinin nasıl yapılabileceği konusunda bilgi arayışına girerek işe koyulabilirler. Geliştirdikleri projelerin doğru ekip ve yol haritasına uygun hareket etme imkanını oluşturarak, ICO adı verilen ön satış çalışması ile piyasaya çıkabilirler. Tabi bu fırsatın kazancı ölçüsünde zorlukları da olacaktır. Fakat bu  zorlukları aşınca ömrünüz boyunca ( emeklilik dahil) kazanamayacağınız kadar yüksek bir kazanç  sağlayabilirsiniz. Başarılı bir ICO nasıl olur sorusunun cevabını ayrı bir yazıda belirteceğim.

Blockchain üzerinde bir uygulama veya geliştirme sağlayabilecek kapasitedeki ekipler,  kripto para sektöründe yüksek kazanç potansiyeli olan bir sektöre girdiklerinden emin olabilirler. Bunun yanında daha az kazançlı ama ortalama gelirin çok üstünde iş imkanları da bulunmaktadır. Bir projede bilginiz dahilinde danışman, Blockchain yazılımcılığı, web tasarım, topluluk yöneticiliği, pazarlama, içerik sağlayıcı, grafik tasarım, borsa temsilciliği gibi alanlarda da hizmet verebilir ve kazanç sağlayabilirsiniz. Başarılı bir ICO süreci nasıl yapılır başlıklı yazımızda görüşünceye dek, bol kazançlar dileriz.

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

Mindfulness ve Sanat

Marka Yönetim Süreci