içinde

Okul Stajı

Staj arama ve bulma çoğu öğrenci için zor bir süreçtir. Kariyerimize yön verirken bu süreci daha kolaya indirgeyebilmemiz için hangi sitelerdeki staj ilanlarına bakmalıyız ve aynı zamanda da kariyer alanında sosyalleşmemizi sağlayacak bu sitelere hep beraber göz atalım. İlk olarak Youthall’dan başlayabiliriz.

Youthall

Hem staj arayan öğrencileri ve yeni mezun iş arayan kişileri hem de şirketleri bir araya getirir. Bu korana sürecinde de çok sayıda öğrencinin bir araya geldiği çevrimiçi sertifikalı kariyer etkinlikleri düzenliyor. Youthall’ın düzenlediği ücretsiz dijital sertifikalı Online Career Summit zirvesinde ise alanında uzman kişilerle öğrenciler bir araya gelebiliyor. Youthall çok sayıda farklı alanlardan şirketleri ve markaları içinde barındırıyor. Ayrıca şirketlerin yetenek programlarına da buradan ulaşabilirsiniz. Bu yetenek programlarıyla kendinize farklı deneyimler katabilirsiniz. Öncellikle işe Youthall’da profil oluşturarak başlayabilirsiniz. Ayrıca kariyer tavsiyeleri başlıklı içinde çok sayıda kariyer konulu blog yazılarını da okumanızı tavsiye ederim.

https://www.youthall.com/?hl=tr

Toptalent.co

Öğrenci ve yeni mezun kişilere staj, networking ve iş olanağı sağlar. Ayrıca kariyerimizi şekillendirmemize yardımcı olacak kariyer tavsiyeleri adlı yazıları da burada bulabilirsiniz. Aynı zamanda şirketlerdeki departmanlar hakkında bilgi verirken bir yandan da mülakat teknikleri, özgeçmiş hazırlama gibi konulardaki yazıları okuyabilir ve bu konularda bilgi sahibi olabilirsiniz. Korona döneminde ise Toptalent.co‘nun düzenlediği ücretsiz ve sertifikalı TOP 10 Digital Talent Summit etkinliğine katılabilirsiniz.

https://toptalent.co/

Anbean

Anbean’ın dijitalde düzenlediği sanal kariyer fuarı, Online Career Day, Career Lab gibi etkinliklere katılabilirsiniz. Ve iş ya da staj programlarına da buradan ulaşabilirsiniz. Korana sürecinde ise online olarak gerçekleşen W-Share inspiring talk oturumlarıyla kadın girişimcilerle öğrenci ya da yeni mezun kişileri bir araya getiriyor. Ücretsiz katılabileceğiniz bu ve benzeri etkinliklere Anbean’ın sitesinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üniversite kampüslerinde ise finans, mühendislik, işletme gibi bölümlerden belli üniversitelerden farklı öğrencilerin katılabileceği case study oturumları, mülakat simülasyonları gerçekleştiriyorlar. Öğrenciler burada işverenlerle bir araya gelerek kendilerine staj olanağı yaratabiliyorlar.

http://www.anbean.co/

Kariyer.net

Kariyer.net’de kendinize uygun içinde çok sayıda şirketi, firmayı ya da kurumu barındıran bu sitede hem iş hem de staj bulabilirsiniz. Her ay yaklaşık 50 bin kişinin staj bulduğu Kariyer.net’de siz de bu 50 bin kişiden biri olabilirsiniz. Kariyer.net içinde barındırdığı kariyer kampüste sitesiyle de öğrencilere ulaşabiliyor. Ve İK blog kısmında ise liderlik, girişimcilik konulu blog yazılarına da göz atabilirsiniz.

https://www.kariyer.net/

Yukarıda bahsettiğim sitelerin web sitelerine ulaşarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ne düşünüyorsun?

Ben bir İsmail miyim?

Kapitalizmin Öyküsü